Blog

KAVOS PRIVALUMAI: PRIEŽASTYS PALEPINTI SAVE PUODELIU KAVOS

Kava yra  dorybė po valgio, rūkančiųjų yda ir  labiausiai miegančių gelbėjimosi ratas. Šis gėrimas yra nepakeičiamas skanėstas, kuris, ekspertų nuomone, taip pat suteikia daugybę naudos sveikatai. Kadangi gilinamės į subtilią temą, norime patikslinti, kad čia surinkome  populiariausias nuomones  apie kavos poveikį  žmogaus sveikatai, dėl kurių diskusijos dar gana „atviros“. Štai kodėl mes pateiksime tik ryškiausius požymius, kurie neabejotinai parodo kavos naudą.

Kava neleidžia mums užmigti

Visi žinome, kad kava puikiai padeda atsibusti ir  pradėti dieną  tinkama koja. Taip pat žinome, kad nėra gerai padauginti, ypač jei mus kamuoja slėgio disbalansas arba išgyvename gana įtemptą gyvenimo laikotarpį. Taigi kava gali turėti įtakos  fizinei ir psichinei sveikatai  , todėl norint ekstrapoliuoti didžiausią naudą, reikės šiek tiek atskirti.

Psichiniu požiūriu kava taip pat gali turėti  placebo efektą  , t.y. skatinti energiją ir susikaupimą, nes visi visada patvirtina šią teoriją. Taip yra ne dėl psichinio, o fizinio poveikio, nes ji tonizuoja ir stimuliuoja širdies ir nervų funkcijas. Dėl to ji taip  vertinama po valgio ar ryte. Tiesą sakant, kavos gėrimas – tai galimybė pabendrauti su seniai nematytu žmogumi ar su mylimu žmogumi, tačiau kartu tai ideali priemonė   dienai pradėti Nemanai? Juk nėra nieko mielesnio už malonią, kvapnią ir karštą kavą  kartu su kvapniu brioche  .

Tai netgi gali padėti numesti svorio!

Kitas žinomas poveikis yra skrandžio ir tulžies sekrecijos stimuliuojantis poveikis,   kuris skatina virškinimą. Tai paaiškintų poreikį eiti į tualetą išgėrus jį ryte arba  po gausaus valgio  . Bet kokiu atveju, gana gerai žinoma, kad kava yra puikus virškinimo stimuliatorius.

Tačiau tiems, kurie atkreipia dėmesį į savo figūrą arba nori  atgauti formą  , kava yra žinoma lipolitinė medžiaga. Ką tai reiškia? Kas skatina svorio metimą dėl kofeino, kurio termogenezė padidėja, todėl organizmas sudegina daugiau riebalų ir kalorijų. Tuo pačiu metu kava turi anorektinį poveikį, nes  mažina apetitą  . Vis dėlto būk atsargus! Tai nereiškia, kad galime vartoti didžiulius kiekius, turėdami vienintelį tikslą nebebūti alkani arba, dar blogiau, suvaldyti nervinį alkį. Spręsdami šią problemą turėtume  pasikliauti ne kava  , o geru mitybos specialistu.

Visos medžiagos, esančios kavoje

Kavoje yra ne tik kofeino, bet ir kitų medžiagų, kurias vis dar tiria mokslo bendruomenė. Be tebevykstančių diskusijų  , kosmetika  panaudojo naudingas medžiagas, esančias kavoje, gamindama kremus ir serumus, galinčius suteikti odai elastingumo ir tonizuoti. Be to, tarp  įvairių kavos sudedamųjų dalių yra  daugybė antioksidantų ir priešuždegiminių maistinių medžiagų, kurių kiekis ribotas. Tai reiškia, kad norėdami iš tikrųjų gauti naudos iš šio poveikio, turėtume išgerti didelius kavos kiekius, atšaukdami juos ir dėl  to  susidurtume su kontraindikacijomis .

Dorybė slypi viduryje

Tiesą sakant, per didelis kavos vartojimas gali pakenkti mūsų organizmui  virškinimo sistemai  dėl kofeino. Tai gali pažeisti skrandžio sieneles, nes skatina  skrandžio sekretą  ir į jį besipilančias rūgštines sultis. Dėl šios priežasties tie, kurie kenčia nuo gastrito, opų ar refliukso, turėtų vengti arba  apriboti kavos vartojimą  .

Tas pats pasakytina apie tuos, kurie kenčia nuo  nerimo, depresijos, papildomos sistolės  ar širdies ligų. Taigi, nors kava yra skaniausias ir labiausiai patenkinantis gėrimas pasaulyje, niekada neturėtume viršyti 300 miligramų kofeino per dieną arba tris ar keturias kavas per dieną.

Tačiau kofeino taip  pat yra šokolade  , kavoje ir daugelyje augalų rūšių, todėl į šį aspektą taip pat reikia atsižvelgti. Bet kokiu atveju ir kaip ir visų dalykų, kavos nauda užtikrinama, kai  gerbiame savo kūną  , maitiname jį subalansuotai ir be pertekliaus. Juk dorybė visada slypi per vidurį.